Rozrywka

Dlaczego trzeba zorganizować przyjęcie dla dzieciaka?

Urodziny to ważne przeżycie dla każdego malca. Właśnie dlatego rodzice muszą dołożyć wszelkich starań, by był to moment wyjątkowy, który na długi czas zapadnie w pamięć ich pociechy. Świetnym rozwiązaniem jest organizacja przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób zatem należy przygotować imprezę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda zabawa musi mieć temat przewodni, ale jeśli malec jest fanem jednej kreskówki czy filmu można zdecydować się na ten krok i poprosić zaproszonych, aby na zabawie pojawili się w odpowiednich strojach. W przypadku organizowania imprezy tematycznej  nie trzeba poprzestawać tylko na przebraniach, ale zdecydować się również na piosenki dostosowane do wybranego motywu. Także gry powinny odnosić się do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

Dekoracje i jedzenie

Ważną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym przyjęcie będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć balony, serpentyny, dobrym rozwiązaniem może być również zapewnienie małym gościom imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie może być ograniczony wyłącznie do tortu, dobrze zapewnić małym gościom kanapki (choćby niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, lecz również wyglądają bardzo efektownie). Dobrze postawić również na słodkie przekąski – doskonale zdadzą egzamin nie tylko czekoladki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o piciu – należy przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku gdy podczas imprezy organizowane będą rozmaite zabawy ruchowe warto podać dzieciom również wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców decyduje się na samodzielne zorganizowanie całej imprezy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie znaczy to naturalnie, że dziecko ma zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na przyjęcie.