Zdrowie

Gdy się zmotywować do wyprawy z otyłością

Nadmierne kilogramy powodują, że nasz humor nas osłabia. Dopada nas smutek, odrętwienie i niechęć do wszystkich aktywności życiowych. Unikamy spotkań z przyjaciółmi. 

Dopada nas obawa przed tym co powiedzą o nas inni. Musimy więc coś z tym zrobić. Głównym czynem prowadzącym do osiągnięcia sukcesu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy uzasadnień działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Przesłanka zewnętrzna to między innymi nowa bielizna, nowe buty, wycieczka w wymarzone miejsce. Siła motoryczna wewnętrzna to nasze korzystne zdrowie, komplement znajomych czy zachwyt w oczach obcych osób. Jak więc przygotować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Primo przypominaj sobie, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Zamysł Twojej koleżanki nie są Twoim zamysłem. Zastanów się co daje Ci tak silną chęć zrzucenia kilogramów?

2. Zgadzaj się na małe potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do zdobycia triumfu nigdy nie jest łatwa. 

3. Wyobrażaj sobie swoje życie w momencie gdy odniesiesz idealną wagę. To pomoże Tobie wytrwać w postanowieniu.

4. Komplementuj siebie i wyróżniaj nawet za małe osiągnięcia. Tylko nie słodyczami. Niech to będzie bilet n wystawę, wizyta w SPA, wodę toaletową .

5. Poszukaj znajomego, z którym będziesz ścigać się. Waszym marzeniem będzie, kto pierwszy zrzuci konkretną liczbę kilogramów. Rywalizacja przeważnie pomaga przetrwać trudne chwile i zdobyć cel.

Nie zapomnij, że nawet jeśli po raz pierwszy nie przetrwasz, zawsze możesz podjąć swoją walkę jeszcze raz.