Zdrowie

Jak przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Urodziny to ważne przeżycie dla każdego malca. Przede wszystkim dlatego rodzice muszą dołożyć wszelkich starań, aby był to moment szczególny, który na długi czas zapadnie w pamięć ich dziecka. Świetnym rozwiązaniem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak zatem warto przygotować zabawę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda zabawa musi mieć motyw przewodni, lecz jeśli dziecko jest fanem konkretnej bajki czy filmu warto zdecydować się na taki krok i poprosić gości, by na przyjęciu pojawili się w stosownych przebraniach. W przypadku organizowania zabawy tematycznej  nie warto poprzestawać wyłącznie na przebraniach, lecz zdecydować się również na piosenki dostosowane do konkretnego motywu. Również gry powinny nawiązywać do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche mann

Dekoracje i poczęstunek

Ważną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym przyjęcie będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć balony, serpentyny, dobrym rozwiązaniem może okazać się również zapewnienie małym gościom imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien być ograniczony wyłącznie do tortu, trzeba zapewnić małym gościom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko świetnie smakują, ale również wyglądają bardzo efektownie). Dobrze postawić także na słodkie przekąski – doskonale sprawdzą się nie tylko cukierki czy ciastka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o piciu – należy przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku gdy w czasie przyjęcia organizowane będą liczne zabawy ruchowe warto podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców stawia na samodzielne zorganizowanie całej zabawy. Wbrew pozorom warto zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie znaczy to oczywiście, że dziecko powinno zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na przyjęcie.