Zdrowie

Jak zaplanować ścianę nad piwnicą

Zagospodarowanie swojego mieszkania oznacza nie lada zadanie. Zanim rozpoczniemy planowanie najczęściej nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo czeka na nas decyzji. Przestrzeń w własnym m wymaga mądrego rozwiązania. Nie ominie cię lustrowanie portali o urządzaniu wnętrz oraz wertowanie najnowszych magazynów.
Najczęściej koncentrujemy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi pora także na mniej istotne składniki wystroju wnętrza. Przykładem może być przestrzeń umieszczona nad schodami.

Dobrze odpowiednio o nią zadbać, ponieważ większość z lokatorów będzie oglądać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Interesującym pomysłem na zagospodarowanie tej z pozoru bezużytecznej przestrzeni jest stworzenie swojego rodzaju ściany wspomnień. Aby zrealizować ten pomysł, przydadzą się rodzinne fotografie. Dobrze wydrukować je w różnych wymiarach i oprawić w ramki o ujednoliconej kolorystyce. Każde wejście po schodach będzie wywoływać ciekawe wspomnienia.W wielu mieszkaniach brakuje odpowiedniego miejsca, żeby rozwieszać pamiątkowe zdjęcia.

Niespotykanym rozwiązaniem na urządzenie ściany na klatce schodowej jest wybranie dostosowanej do miejsca fototapety. Ciekawie będą wyglądać te fototapety, na których widoczna jest głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie powiększy się. Oryginalny wygląd można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Uzyskasz iluzję, jakby z domowych schodów można było dostać się na włoską uliczkę czy uroczą leśną ścieżkę.
Jeśli wolisz mniej rzucające się w oczy pomysły, weź pod uwagę praktyczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą ładnie wyglądać, a w tym samym czasie wspierać bezpieczeństwo lokatorów.

sweet happy birthday messages