Społeczeństwo

Które zwierzę domowe wybrać dla malucha?

Wiele pociech w określonym momencie swojego życia zaczyna marzyć o posiadaniu swojego domowego pupila. Rodzice czasami zgadzają się, żeby zrealizować to marzenie, mając świadomość, że maluch w towarzystwie przyjaciela wychowuje się lepiej. Jeżeli bierzesz pod uwagę wprowadzenie do domu kolejnego mieszkańca, dobrze przemyśl, który pupil będzie najodpowiedniejszy.

Najbardziej pożądanym zwierzakiem domowym jest z pewnością pies. Dzieci uwielbiają psy, bo są bardzo skore do zabawy i można je uczyć różnych trików. Nie da się jednak ukryć, że oczekują też sporo czasu ze strony właściciela. Najodpowiedniejsze są dla rodzin, które lubią aktywne spędzanie wolnego czasu. Przed wyborem psa należy także dogłębnie przemyśleć wybór najlepszej rasy. Do niezbyt przestronnego mieszkania wygodniej jest zakupić niezbyt dużego pieska.

Ciekawą alternatywą dla psa jest oczywiście kot. Również można się z nim bawić i uczynić z niego rodzinnego pieszczocha. Koty jednak są bardziej niechętne tresury. Może się okazać, że zamiast bawić się z maluchem będą wolały chadzać własnymi drogami.

Rodzice, którzy nie bardzo chcą powiększyć swoją familię o nowego mieszkańca, chętnie decydują się na pomysł kupienia rybek. Niestety, te zwierzątka nie są zbyt ciekawe dla dzieci. Stanowią raczej dekorację mieszkania niż domowego pupila.

Jeśli nie posiadasz za dużo miejsca w mieszkaniu pomyśl także o futrzakach trzymanych w klatkach. Niewielki chomik, energiczny królik czy sympatyczna świnka morska również mogą przysporzyć domownikom sporo uśmiechu. Są także łatwiejsze w utrzymaniu niż kot czy pies. Już kilkulatek chętnie się nimi zajmie.